• Актуальні новини України
  • March 31, 2020
Share this...
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Share on VK
VK

У вересні торік суд скасував рішення Харківської міськради про перейменування проспекту Григоренка на Жукова. Навряд, це поставило крапку в цій історії, враховуючи сигнали з Харкова.

Про це в інтерв'ю журналу "Країна" говорить директор Інституту національної пам'яті Антон Дробович.

"Громада міста проти радянських символів. Про це свідчили опитування до того, як у них втрутилися чиновники. Політики перед виборами використовують ностальгію за СРСР певної групи населення. Але поступово це стає маргінальним. Ситуація в Харкові - скоріше виняток.

Більшість населених пунктів України погодилися на декомунізацію. Процес триває. Щотижня отримуємо листи від органів місцевого самоврядування про демонтаж чергового бюсту або стели", - каже Антон Дробович.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Наші діти мають готуватися, що зустрінуться з фантомним "ідеальним" СРСР" - ДробовичТакож хочемо спиляти герб СРСР на щиті Батьківщини-матері, говорить він.

"Демонтувати складно, бо важить кількасот тон. Потрібні висотні роботи. Але маю волю довести це до кінця.
Свастика та серп із молотом - речі одного порядку. За ними стоять дії держав, що призвели до смерті мільйонів. Просто більшовицька імперія проіснувала довше. Її громадяни виробили й багато хорошого. У свідомості декого це затулило ту ганьбу й людиноненависництво" - додає голова УІНП.

Повне інтерв'ю з Антоном Дробовичем читайте у журналі "Країна" від 13 лютого.

EnglishRussianUkrainian